«В Оленівці ми були двічі»: У Червоному Хресті розповіли про спроби доступу до українських полонених
Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста двічі відвідували українських полонених, яких утримують в окупованій Оленівці Донецької області. Однак вони не мали змоги поспілкуватися з ними віч—на—віч.
Про це розповів речник МКЧХ Олександр Власенко у коментарі «Суспільному».
«До деяких людей ми маємо доступ і мали доступ. В Оленівці ми справді були двічі. Після того, як туди було переміщено військовополонених, це було буквально через 2-3 дні після їхнього перевезення в Оленівку», — зазначив він.
Власенко наголосив, що візит був коротким та не повністю відповідав чинним вимогам Міжнародного комітету Червоного Хреста.
«Він не був, згідно з усіма нашими правилами, коли ми маємо можливість подивитися всі приміщення, якими користуються військовополонені, поговорити з ними без свідків», — розповів він.
Речник каже, що метою цього візиту було просто привезти туди питну воду, щоб забезпечити бійців найнеобхіднішим на перший час.
Посадовець зазначив, що Червоний Хрест нині має доступ до деяких військовополонених, і намагається тримати на контролі й ситуацію з полоненими в Оленівці.
«Що стосується Оленівки, ми, звичайно, хотіли побачити цих людей. З приводу цього ведемо переговори… Для нас важливо потрапити саме в місце, де вони перебували», — зауважив Власенко.
Він розподілив полонених, яких нині утримують в Оленівці, на три категорії. Перша — поранені, яких перемістили в медичні установи. Друга — люди, які не постраждали внаслідок трагедії 29 липня. Третя — тіла загиблих.
За словами речника, МКЧХ має фахівців судово-медичної експертизи, які могли б проаналізувати причини трагедії.
Що відбулося в Оленівці?
російські пропагандисти 29 липня заявили, нібито Збройні сили України вдарили по колонії в селищі Оленівка Донецької області, де утримують українських полонених, із реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Ватажок невизнаної «ДНР» Пушилін заявив, що обстріл міг статися через те, що полонені «почали давати свідчення». У цей час проросійські ресурси почали публікувати кадри з колонії.
В українській розвідці заявили, що вибухи в Оленівці здійснили найманці ПВК «Вагнера» (Ліга) нібито за особистою командою номінального власника Євгена Пригожина. За даними розвідки, організація та здійснення вибуху не узгодили з керівництвом міноборони рф.
Офіс генпрокурора розпочав розслідування щодо обстрілу російськими військами колонії в окупованій Оленівці на Донеччині, де утримували українських полонених, зокрема бійців «Азову».
Уповноважений із прав людини Лубінець 30 липня заявляв, що українська сторона почала процедуру повернення тіл загиблих в Оленівській колонії.
Йдеться про направлення відповідного запиту щодо повернення тіл загиблих на підконтрольну українській владі територію, щоб родичі могли їх отримати. Наразі в України немає підтверджених списків загиблих і поранених у колонії, хоча такі «дані» циркулювали у соцмережах.
- Поділитися: