Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.

Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Європейської правди».

У розпорядження журналістів потрапив лист єврокомісарки з питань торгівлі Сесілії Мальмстрьом до міністра економічного розвитку та торгівлі України Степана Кубіва.

В ньому, зокрема, єврокомісарка констатує провальність всіх спроб домовитись щодо відміни мораторію на експорт лісу-кругляка до ЄС, який суперечить умовам угоди про зону вільної торгівлі.

Також Мальмстрьом зазначає, що в даній ситуації немає жодного іншого виходу, як розпочати арбітражну процедуру проти Києва.

«Ніхто не подаватиме в Стокгольм, як у «газовій справі», чи в Лондонський суд. Арбітражна палата для вирішення суперечок створюється на двосторонніх засадах – Україною та Євросоюзом», — йдеться у розслідуванні журналістів.

В той же час, в адміністрації Порошенка блокують створення арбітражу, через що європолітики можуть розпочати врегулювання ситуації за допомогою механізмів СОТ.

Як зазначається в матеріалі, від часу впровадження мораторію на експорт лісу-кругляку в Україні не скоротились вирубки дерев, адже досі так і не було врегулювання питання незаконних рубок.

Там також зазначають, що представники ЄС самі наполягають на затвердженні Україною нормативних актів, що підвищать контроль за незаконною вирубкою дерев, проте український парламент дані питання відхиляє.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

Раніше ЄС оштрафував Польщу за незаконні рубки лісу на території Біловазької пущі.

Верховна рада в першому читанні ухвалила заборону на вирубку карпатських лісів.

Поділитись: