УКРАЇНА

Єврокомісія відмовила Україні у транші на 600 млн євро

1 грудня, 2017 18:25
УКРАЇНА/Єврокомісія відмовила Україні у транші на 600 млн євро
Зберегти
Вигляд
Європейська комісія не виділить Україні третій транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 мільйонів євро.

Європейська комісія не виділить Україні третій транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 мільйонів євро.

Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

Зазначається, що у загальній стратегії ЄС щодо України було заплановано виділити 1,8 млрд євро. З них було надано 1,2 млрд у двох траншах. Ця програма завершується на початку січня 2018 року.

У Єврокомісії відзначили, що Україна виконала більшу частину зобов’язань, узгоджених з ЄС, однак чотири зобов’язання, пов’язані з третім і остаточним траншем програми, залишаються невиконаними.

Чотири не виконані Україною вимоги:

1)зняття заборони на експорт лісу-кругляка,

2)запуск автоматичної перевірки е-декларацій,

3)закон про кредитний реєстр НБУ,

4)перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.

«На цьому тлі Комісія не може виплачувати останній транш поточної програми. Ми закликаємо Україну підтримувати реформаторську динаміку в багатьох сферах і завершити заходи в рамках програми», — йдеться у повідомленні.

Раніше цього дня Петро Порошенко заявив, що чекає офіційної відповіді від Єврокомісії щодо нової програми макрофінансової допомоги на 2018-2019 роки.

22 листопада глава антикорупційного комітету Ради Єгор Соболєв заявив, що ЄС може скасувати виділення 600 млн євро Україні через скандал у НАЗК.

Зазначимо, що Вашингтон у 2018 році має намір втричі скоротити фінансову допомогу Україні за лінією Державного департаменту порівняно із 2016 роком.

Пов`язані новини