Європейська комісія 31 липня попередньо домовилася з фармацевтичною компанією Sanofi про закупівлю 300 млн доз вакцини від COVID-19 у випадку, якщо її розробка увінчається успіхом. За прогнозами фірми, це може статися у червні 2021 року.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає «Інтерфакс-Україна».

Вона наголосила, що водночас Брюссель веде перемовини з іншими виробниками вакцин, оскільки не відомо, яка з них буде найефективнішою. ЄС інвестує у всі перспективні програми, засновані на різних типах технологій.

Контракт з Sanofi дозволить усім країнам-членам ЄС купити вакцину, як тільки буде підтверджена її безпека та ефективність.

Єврокомісія також зобов'язується забезпечити вакцинами всіх, хто їх потребуватиме, у будь-якій частині світу, а не тільки у ЄС.

Корпорація Sanofi планує отримати дозвіл Європейського агентства лікарських засобів на продаж своєї вакцини у червні 2021 року, після калічних випробувань третьої фази. 

Зазначимо, у ЄК заявили також про готовність обговори з міжнародними партнерами можливість об’єднати ресурси для спільного замовлення майбутніх вакцин у виробників. Так, країни з високим рівнем доходів могли б стати «інклюзивною міжнародно групою покупців». Це б пришвидшило розробку вакцини і забезпечило б максимальний доступ до них у всьому світі, переконані в Єврокомісії.

Коли у світі може з'явиться вакцина від COVID-19?

Наразі у світі розробляють понад 100 вакцин від коронавірусу. Жодна з них поки не має доведеної ефективності в лікуванні коронавірусної хвороби. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у найкращому випадку готова вакцина з'явиться до кінця 2020-го.

До прикладу, 27 липня американська компанія Moderna, яка займається розробкою своєї вакцини від коронавірусу разом із Національними інститутами охорони здоров’я США, оголосила про початок наступного етапу клінічних випробувань. У них візьме участь 30 тисяч волонтерів, що є наразі наймасштабнішим у світі дослідженням вакцини від COVID-19. Moderna стала першою компанією у США, що перейшла до масових тестувань, утім перші результати цих випробувань з’являться через кілька місяців.

Поділитись: