ЄС рекомендував своїм країнам знову дозволити вільний в'їзд з України. Що це означає?

Рада Європейського Союзу 14 липня включила Україну до переліку країн, для громадян яких рекомендують скасувати карантинне обмеження на в'їзд. Однак остаточне рішення країни ЄС ухвалюватимуть окремо.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ.

Так, ідеться про необов'язкові поїздки, зокрема з туристичною метою. Проте варто пам'ятати, що включення до «зеленого переліку» не означає автоматичну можливість в'їзду на територію всіх держав-членів ЄС.

Рішення Ради ЄС має рекомендаційний характер. А остаточно дозволяти в'їзд українцям кожен член ЄС буде самостійно — з огляду на епідемічну ситуацію у своїй країні.

Зазначимо, що Рада ЄС може знову виключити Україну з цього переліку. Його оновлюють кожні два тижні, враховуючи епідемічну ситуацію в окремій країні. Рішення ЄС привітав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Воно (рішення — ред.) свідчить, що показники епідемічної ситуації в Україні відповідають вимогам ЄС. Це нові можливості для подорожей українців цього літа та важливий сигнал державам світу, що захворюваність на COVID-19 в Україні значно знизилась і наша держава належним чином реагує на виклики пандемії», — зазначив Кулеба.

Міністр наголосив, що вже доручив дипломатам провести додаткові переговори з уповноваженими органами в державах-членах ЄС щодо включення України в їхні національні «зелені переліки».

Кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Джозвяк повідомив, що офіційно новий перелік усіх країн «зеленої зони» у ЄС мають оприлюднити 15 липня.

А що змінилося?

Українці й зараз можуть потрапити на територію ЄС, проте це зробити значно складніше. Так, кожна країна ЄС встановила власні винятки для в'їзду певних категорій українців.

Це можуть бути, зокрема, поїздки з метою навчання, працевлаштування, транзиту чи за сімейних обставин. Перевірити категорії громадян, яким попри заборону можна потрапити у конкретну країну, можна тут.