Світ

ЄС скоротить фінансування східноєвропейських країн на 30 млрд євро— FT

29 травня, 2018 15:26
Світ/ЄС скоротить фінансування східноєвропейських країн на 30 млрд євро— FT
Зберегти
Вигляд
Євросоюз планує скоротити фінансування східних країн-членів на 30 мільярдів євро та перенаправить ці кошти на фінансову підтримку Греції, Іспанії та Італії.

Євросоюз планує скоротити фінансування східних країн-членів на 30 мільярдів євро та перенаправить ці кошти на фінансову підтримку Греції, Іспанії та Італії.

Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на текст проекту нового фінансового плану ЄС.

Однією з причин перегляду обсягів фінансування є запровадження нових критеріїв, згідно з якими будуть розподілятися європейські кошти.

Однією з головних причин виділення коштів з бюджету ЄС країнам-членам блоку є вирівнювання рівня життя громадян у всіх країнах Євросоюзу. Проте до критерію рівня якості життя вирішили додати рівень безробіття серед молоді, якість освіти, чисельність міграційних потоків та обсяги викидів парникових газів.

В Єврокомісії зазначають, що у минулому східноєвропейські країни, такі як Польща, Чехія, Угорщина, отримували непропорційно великі обсяги фінансової підтримки. Тому там запропонували скоротити фінансування цих держав на понад 20%. Наприклад, Польща отримає від ЄС майже на 20 мільярдів євро менше, ніж минулого року.

Раніше в Єврокомісії представили бюджет ЄС на 2019 рік, в якому врахували внески Великої Британії.

Там також представили новий довгостроковий бюджет на 2021-2027 роки, розрахований на 27 країн — без Великої Британії, яка на той час вийде з ЄС.

Пов`язані новини