Світ

Єврокомісія у новому бюджеті ЄС прив’язала фінансування країн до верховенства права

3 травня, 2018 10:55
Світ/Єврокомісія у новому бюджеті ЄС прив’язала фінансування країн до верховенства права
Зберегти
Вигляд
Європейська комісія затвердила бюджет Євросоюзу у сумі 1,135 мільярди євро на 2021-2027 роки.

Європейська комісія затвердила бюджет Євросоюзу у сумі 1,135 мільярди євро на 2021-2027 роки.

Про це йдеться на офіційному сайті Єврокомісії.

Розмір довгострокового бюджету складає лише 1,08% від ВВП Євросоюзу.

«Сьогодні важливий момент для нашого союзу. Новий бюджет — це можливість сформувати майбутнє як союзу 27 об’єднаних солідарністю країн», — повідомив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Головною новизною нового бюджету є прив’язка фінансування з бюджету ЄС до верховенства права. Зокрема, такий механізм нівелює ризики, пов’язані з ефективністю використання коштів країнами-членами ЄС: що кращою є ситуація з верховенством права, то вищою буде ефективність використання коштів.

У повідомленні йдеться, що видатки Євросоюзу у зазначений період зростуть. Зокрема, пропонується збільшити інвестування у сферу наукових та інноваційних досліджень, навчання молодих людей, діджиталізацію економіки, управління кордонами, а також сферу безпеки та оборони.

«Наприклад, бюджет програми Еразмус+ (програма студентських обмінів, яка діє і для українських студентів — ред.) буде подвоєно», — йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Крім цього, в Єврокомісії зменшили фінансування спільної сільськогосподарської політики на 5% з метою економії та підвищення ефективності використання коштів.

Нагадаємо, що напередодні посли ЄС затвердили нову міграційну реформу. Нею, зокрема, пропонується здійснювати перевірку громадян країн, що мають безвіз з Євросоюзом, шляхом заповнення онлайн анкет. Вартість процедури становитиме 7 євро. Нові правила наберуть чинності після ухвалення радою ЄС та Європарламентом.

Також повідомлялось, що ЄС може пробачити частину боргу Греції. У серпні заборгованість країни перед союзом та МВФ становитиме 248 мільярдів євро.

Пов`язані новини