УКРАЇНА

ЄС виділить 54 млн євро на енергоефективність в Україні

18 вересня, 2018 18:02
УКРАЇНА/ЄС виділить 54 млн євро на енергоефективність в Україні
Зберегти
Вигляд
Євросоюз надасть транш у розмірі 54 мільйони євро на потреби Фонду енергоефективності України.

Євросоюз надасть транш у розмірі 54 мільйони євро на потреби Фонду енергоефективності України.

Таке рішення ухвалили під час засідання ради донорів Фонду енергоефективності, передає прес-служба уряду.

«Ми вже понад два роки працюємо з нашими європейськими партнерами — Європейським Союзом, Німеччиною, IFC — по створенню Фонду енергоефективності, який є частиною імплементації ключових законів з енергоефективності», — повідомив міністр регіонального розвитку України Геннадій Зубко за результатами засідання.

За його словами, також забезпечено фінансування Фонду енергоефективності з держбюджету. Ухвалено постанову Кабміну про збільшення статутного капіталу фонду до 1,6 мільярдів гривень, що також враховано в проекті держбюджету на 2019 рік.

Напередодні у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі підрахували, що за першу половину 2018 року міжнародні донорські організації надали Україні майже 5 мільярдів доларів допомоги.

Нагадаємо, що 30 серпня стало відомо, що українці використали всі передбачені бюджетом на 2018 рік кошти на «теплі» кредити. Таким чином, програма «теплих» кредитів тимчасово призупинилась.

Програма «теплих кредитів» передбачає отримання з бюджету компенсації частини кредиту, взятого на утеплення будинків, купівлю негазових котлів та запровадження інших енергоефективних заходів.

Кабмін відновив програму видачі «теплих кредитів» у квітні 2018 році. На них у бюджеті було передбачено 400 мільйонів гривень.

Пов`язані новини