УКРАЇНА

Міжнародні донори за півроку реалізували в Україні проектів на майже $5 млрд

18 вересня, 2018 16:57
УКРАЇНА/Міжнародні донори за півроку реалізували в Україні проектів на майже $5 млрд
Зберегти
Вигляд
За підрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, за кошти міжнародних донорів у першому півріччі 2018 року було реалізовано проектів на 4,9 мільярдів доларів.

За підрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, за кошти міжнародних донорів у першому півріччі 2018 року було реалізовано проектів на 4,9 мільярдів доларів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінекономіки.

Там зазначають, що донорські проекти є безоплатними, тобто отримані від міжнародних організацій кошти не підлягають поверненню.

З майже 5 мільярдів доларів коштів, що надійшли на безоплатній основі, 1,3 мільярди — кошти Чорнобильського фонду «Укриття», призначені для забезпечення ядерної безпеки.

Найбільшими донорами України, за підрахунками Мінекономіки, є США — 1,7 мільярдів доларів, Європейський банк реконструкції та розвитку — 719,8 мільйонів доларів, Євросоюз — 382,3 мільйони доларів, Німеччина — 342,3 мільйони доларів та Канада — 142,2 мільйонів доларів.

Найбільше міжнародні організації жертвували кошти на потреби національної безпеки та оборони, ядерної безпеки, відновлення Донбасу, освіту та охорону здоров’я.

Нагадаємо, що 14 вересня Україна та ЄС підписали договір про кредитну програму загальною вартістю 1 мільярд євро.

Нагадаємо, що рішення Європейського союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги набуло чинності 9 липня. Допомога має на меті підтримку прогресу реформ в Україні.

Раніше Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро через відмову скасувати мораторій на експорт лісу.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФ до 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини