Світ

Сутички в Секторі Гази: ЄС закликав до мирних переговорів Палестину та Ізраїль

1 квітня, 2018 20:58
Світ/Сутички в Секторі Гази: ЄС закликав до мирних переговорів Палестину та Ізраїль
Зберегти
Вигляд
Верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Ізраїль та Палестину до мирних переговорів, через сутички в Секторі Гази.

Верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Ізраїль та Палестину до мирних переговорів через сутички в Секторі Гази. 

Відповідне звернення опубліковане на сайт ЄС.

«ЄС знову закликає припинити закриття Сектора Гази і повне відкриття пунктів перетину. Також ЄС закликає палестинські сторони активізувати свої зусилля, для того щоб дозволити палестинській владі здійснити повний контроль над Газою» — йдеться в повідомленні.

Могеріні висловила співчуття загиблим під час сутичок і наголосила на важливості права на свободу поглядів і зібрань.

«Політичне рішення для Гази та термінове відновлення мирних переговорів щодо вирішення конфлікту двох держав є єдиним способом для палестинців та ізраїльтян жити поруч в мирних та безпечних умовах» — заявила верховна преставниця.

Нагадаємо, 30 березня ізраїльська армія вистрілила та вбила  палестинського фермера у Секторі Газа за кілька годин до масового протесту палестинців на кордоні з Ізраїлем. Сили Ізраїлю стягнули до кордону з Сектором Газа додаткові сили, в тому числі підрозділ снайперів. Ізраїль також попередив керівництво палестинського руху, що 300-метрова смуга на території Сектора уздовж прикордонного паркану є забороненою військовою зоною, реакцією на проникнення в яку буде відкриття вогню на ураження.

31 березня повідомлялося, що сутички у Секторі Гази призвели до 17 загиблих.

У «День землі», 30 березня, згадують вбивство шести протестувальників ізраїльськими силами під час демонстрацій проти конфіскації земель у 1976 році. Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю. 

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

Пов`язані новини