УКРАЇНА

ЄС засудив відкриття Керченського мосту в анексованому Криму

15 травня, 2018 19:15
УКРАЇНА/ЄС засудив відкриття Керченського мосту в анексованому Криму
Зберегти
Вигляд
Європейський союз засудив відкриття незаконно зведеного Росією Керченського мосту в анексованому Криму.

Європейський союз засудив відкриття незаконно зведеного Росією Керченського мосту в анексованому Криму.

Про це йдеться у заяві Європейської служба зовнішньої дії.

«Росія побудувала Керченський міст на Кримському півострові без згоди України. Це є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України Росією», — наголошується у заяві.

У ЄС вважають, що будівництво моста направлено на подальшу «вимушену інтеграцію незаконно анексованого півострова з Росією і його ізоляцію від України».

«Міст обмежує проходження суден через Керченську протоку до українських портів в Азовському морі», — зазначили європейські дипломати.

У ЄС наголосили, що продовжують засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Росією і не визнають порушення міжнародного права.

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін прибув в анексований Крим і відкрив рух по автодорожній частині незаконно зведеного Керченського мосту.

Керченський міст, який Росія почала будувати у Криму після анексії півострова, має з’єднати анексований Крим з російським Краснодарським краєм. Його довжина становить 19 кілометрів.

Раніше повідомлялося, що сім компаній з Нідерландів підозрюють у причетності до будівництва Керченського мосту.

Міністерство інфраструктури раніше заявило, що Україна готує санкції щодо компаній, причетних до зведення «Кримського» мосту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міст у протоці, як колода в оці: про ціну Керченської переправи.

Пов`язані новини