Європарламент ухвалив резолюцію про засудження порушення прав людини у Криму
У четвер 4 жовтня Європарламент ухвалив резолюцію щодо анексованого Криму, в якій звинувачує Росію в порушенні прав людини на півострові, у першу чергу, кримських татар.
У четвер 4 жовтня Європарламент ухвалив резолюцію щодо анексованого Криму, в якій звинувачує Росію в порушенні прав людини на півострові, у першу чергу, кримських татар.
Про це йдеться у резолюції Європарламенту.
Парламентарі вимагають звільнення політв'язнів та закликали забезпечити безперешкодний доступ до Криму представників структур ООН, ОБСЄ і Ради Європи.
Європарламент, зокрема, засудив винесення вироків та вимагає звільнення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, заступника Меджлісу Ахтема Чийгоза та журналіста Миколу Семену.
У документі перераховані імена ще 44 осіб, в тому числі політв'язня і українського режисера Олега Сенцова, судові вироки яким Європарламент рішуче засуджує.
Європарламент вважає, що права кримських татар були серйозно порушені «забороною Меджлісу і оголошенням його екстремістською організацією».
У резолюції нагадується, що репресії і «законодавство» про екстремізм, тероризм і сепаратизм привели до серйозного погіршення ситуації з правами людини у Криму.
Депутати ЄП закликали Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у пріоритетному порядку розглядати всі позови, подані з Криму, оскільки, як вони вважають, російська судова система не може надати і не надає юридичну допомогу в цих справах.
Резолюція також засуджує придушення незалежних ЗМІ у анексованому Криму.
Європарламент також підтримав заборону імпорту з Криму і експорту в Крим з ЄС товарів і технологій, а також інвестицій в Крим, обміну товарами і послугами.
Окупаційний суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення. МЗС України вимагає негайно звільнити Умерова.
Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».
Журналіста Семену засудили до 2,5 років умовно у Сімферополі, а також заборонили вести публічну діяльність на три роки.
ЧИТАЙТЕ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: