Життя

ЄСПЛ присудив російському опозиціонеру Навальному компенсацію у справі Yves Rocher

17 жовтня, 2017 12:25
Життя/ЄСПЛ присудив російському опозиціонеру Навальному компенсацію у справі Yves Rocher
Зберегти
Вигляд
Європейський суд з прав людини у визнав, що російському опозиціонеру Олексію Навальному і його братові Олегу Навальному було відмовлено в праві на справедливий процес у так званій справі Yves Rocher.

Європейський суд з прав людини у визнав, що російському опозиціонеру Олексію Навальному і його братові Олегу Навальному було відмовлено в праві на справедливий процес у так званій справі Yves Rocher.

Як повідомляє «Радіо Свобода», суд постановив, що Росія повинна виплатити братам компенсацію в розмірі приблизно 75 тисяч євро і 450 тисяч рублів у зв'язку з порушенням їхніх прав.

На думку суддів, Навальні отримали покарання за звичайну підприємницьку діяльність. Крім того, російські суди не розглянули належним чином доводи захисту, йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Суд відмовився визнати переслідування братів Навальних політичним.

При цьому троє з семи суддів виступили з окремою думкою, що ЄСПЛ все ж повинен був розглянути політичну сторону справи.

Міністерство юстиції Росії підкреслило, що з позицією ЄСПЛ про порушення «не можна погодиться», і заявило про можливе оскарження вердикту на розгляд Великої палати суду.

У грудні 2014 року Олексія та Олега Навальних визнали винними в розкраданні в особливо великому розмірі коштів компанії Yves Rocher.

За версією слідства, вони змусили укласти з ними явно невигідні контракти на вантажоперевезення. Навальні заперечують провину.

Олексій Навальний був засуджений у справі умовно, а його брат Олег відбуває покарання у вигляді трьох з половиною років позбавлення волі.

Російський суд раніше відмовляв Олегу Навальному в умовно-достроковому звільненні та пом'якшені покарання.

7 жовтня 2017 року майже по всій Росії відбулись акції на підтримку Олексія Навального. На несанкціонованій акції протесту в Санкт-Петербурзі затримали близько 40 людей, їх відпустили з відділення після усного попередження. Деякі з учасників були травмовані через жорсткі дії правоохоронців під час затримання.

Самого Навального раніше арештували на 20 діб за повторне порушення порядку проведення масових акцій.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини