Європейський суд з прав людини скасував розгляд справи «Україна проти Росії», який попередньо був призначений на 27 лютого. На яку дату перенесли засідання, поки невідомо.

Про це у коментарі Громадському повідомив заступник міністра юстиції, уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина. За його словами, також поки невідомі причини скасування розгляду справи 27 ютого.

Факт перенесення засідання підтвердили і на сайті ЄСПЛ.

Джерела «Європейської правди» повідомили: рішення про таке перенесення за настільки короткий час до засідання є безпрецедентним. Ще в п’ятницю, 1 лютого, ЄСПЛ підтверджував намір заслухати цю справу і навіть відкрив акредитацію журналістів.

27 лютого ЄСПЛ мав на відкритому засіданні розглянути питання про те, чи здійснювала Росія фактичний контроль території Криму до анексії, підтвердженої рішенням Держдуми РФ, а також питання порушення прав людини у Криму.

Раніше стало відомо, що у Європейському суді з прав людини проти України зареєстровано вдесятеро більше скарг щодо наслідків агресії РФ, ніж проти Росії. Проти України зареєстрували 7267 скарг, з них 60% стосуються наслідків російської агресії на Сході України та порушень прав людини в окупованому Криму.

Поділитись: