Європейський суд з прав людини виніс перше рішення у процесі про порушення Азербайджаном своїх зобов’язань за Європейською Конвенцією з прав людини у справі опозиціонера Ільгара Маммадова.

Про це йдеться в оприлюдненому 29 травня рішенні суду.

Суд визнав, що Азербайджан порушив свої зобов’язання за статтею Конвенції 46 § 1 про обов’язкову силу і виконання рішень ЄСПЛ, не виконавши рішення суду від 2014 року. За ним Азербайджан мав беззастережно звільнити політичного активіста Ільгара Маммедова, але зробив тільки окремі кроки з імплементації рішення суду, що не може вважатися «сумлінним» чи відповідним до «висновків та духу» рішення ЄСПЛ в справі Маммедова.

Далі справу передадуть до Комітету міністрів Ради Європи для запровадження до Азербайджану санкцій.

В 2014 році ЄСПЛ ухвалив рішення, що Азербайджан порушив права Маммедова, висунувши йому кримінальні звинувачення та затримавши його до суду в 2013 році без обґрунтованої підозри у вчиненні ним правопорушення.

ЄСПЛ присудив, що затримання активіста мало на меті примусити Маммедова замовкнути чи покарати його за критику уряду Азербайджану.

Незважаючи на рішення ЄСПЛ в жовтні 2014 року, опозиціонер залишався в тюрмі ще майже 4 роки, до умовного звільнення в серпні 2018 року. У березні 2019 року Верховний суд Азербайджану зменшив термін ув‘язнення Маммедова і ухвалив рішення, що той відбув термін покарання.

У 2013 році Ільгар Маммедов висунув свою кандидатуру на президентських виборах від партії «Республіканська альтернатива». У лютому 2013 року його заарештували за звинуваченням в організації заворушень, і в березні 2014 року засудили до 7 років ув’язнення.

Поділитись: