Депутатка Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що аварія на Чорнобильській АЕС у 1986 році була попередженням про ядерну катастрофа. У зв'язку з цим євродепутатка радить владі України відмовитися від використання атомної енергії.

Депутатка Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що аварія на Чорнобильській АЕС у 1986 році була попередженням про ядерну катастрофа. У зв'язку з цим євродепутатка радить владі України відмовитися від використання атомної енергії.

Про це депутатка Європарламенту Ребекка Гармс повідомила у коментарі Громадському.

«Сьогодні виповнюється 32 роки з дня трагедії, і багато людей думають, що проблема залишилися в минулому. Я думаю, що так думати хибно, адже насправді не існує епохи «після Чорнобиля», адже це є катастрофа, яка впливає і на сучасне, і на майбутнє України. Проблема зараження території та радіоактивних відходів буде впливати на численні покоління людей», — зазначила Гармс.

За її словами, суспільство має усвідомлювати і не має забувати, що наскільки атомних катастроф «є жахливими».

«Те, що ми знаємо після Чорнобиля та після Фукусіми... це те, що неможливо виключити можливість повторення таких катастроф, як це багато хто стверджує. У нас є дуже хороші альтернативи атомній енергетиці, у нас є технології низького ризику у порівнянні з атомною енергією, яка є технологією високого ризику. Особливо стосовно України, я би дуже хотіла, щоби ми побачили чітке рішення відмовитися від атому та (рішення, — ред) платити за стабільну та відновлювану енергетику», — додала вона.

Гармс наголосила, що очищення після вибуху на ЧАЕС настільки складне, що краще не допустити можливого його повторення.

«Арку в Чорнобилі будували надзвичайно довго. Важливо розуміти, що знадобилося понад тридцять років для того, щоби побудувати цю арку та накрити нею реактор. Лише для цього знадобилося 3 десятиліття», — сказала вона.

Євродепутатка також зазначила, що наразі міжнародна спільнота не має розуміння чи плану, як знезаражувати зону навколо Чорнобиля.

«Я повторюся, Чорнобиль був попередженням, демонстрацією того, чим може бути ядерна катастрофа, і найважливішим уроком цього має бути усвідомлення того, що процедура очищення після катастрофи настільки складна, що краще просто не допускати навіть можливості повторення цього», — підкреслила Гармс.

26 квітня в Україні відзначають роковини Чорнобильскої трагедії, яка сталась на Чорнобильскій АЕС 32 роки тому.

Раніше повідомлялось, що у Бельгії відмовилися від ядерних електростанцій до 2025 року.

6 квітня підприємство Енергоатом запропонувало підвищити тарифи на атомну енергію.

Поділитись: