Комісар Європейського союзу з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган стурбований даними про залякування і напади на українських журналістів.

Комісар Європейського союзу з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган стурбований даними про залякування і напади на українських журналістів.

Про це він написав у Twitter.

«Дуже цікаві зустрічі з українськими медіадіячами. Стурбований повідомленнями про залякування й недавніми нападами на журналістів. Необхідні належні розслідування! Свобода ЗМІ важлива для демократії», —написав він.

Тільки у жовтні зафіксовано 25 порушень прав журналістів і свободи слова. 

24 жовтня, коли поліція взяла штурмом заблокований прихильниками Миколи Коханівського суд, під час штурму представники поліції особливого призначення побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука.

7 листопада біля VIP-терміналу аеропорту «Київ» поблизу Жулян, коли туди прилетів приватний борт лідера організації «Український вибір» Віктора Медведчука, його охоронці напали на журналістів програми «Схеми». Журналіст «Схем» Михайло Ткач повідомив про перешкоджання роботи їхньої знімальної групи. Він сказав, що люди в масках і балаклавах штовхалися, били ліктями, робили підніжки, в оператора двічі вибили камеру з рук. 15 листопада Комітет з питань свободи слова взяв під контроль розслідування нападу на журналістів «Схем», повідомляє «Радіо Свобода». Раніше журналістам «Схем» надіслали лист-погрозу через розслідування щодо Медведчука. Прокуратура відкрила провадження за ч. 1  статті 171 (про перешкоджання журналістській діяльності). Однак ч.1 перешкоджання діяльності журналіста визначається як «незаконне вилучення опрацьованих матеріалів». Частина 2 ж визначає перешкоджання як «вплив на журналіста в будь-якій формі з метою перешкодити виконання ним професійних обов'язків», що і відбувалось в аеропорту Жуляни. Також санкція частини 2 більш жорстка, ніж ч.1. Комітет Ради закликав слідство розглянути можливість перекваліфікації.

Журналісти підписали спільну заяву, у якій вимагають від влади гарантій безперешкодної діяльності.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: