УКРАЇНА

Єврокомісар закликав Раду негайно скасувати декларації для громадських активістів

28 березня, 2018 17:00
УКРАЇНА/Єврокомісар закликав Раду негайно скасувати декларації для громадських активістів
Зберегти
Вигляд
Верховній Раді України слід якнайшвидше скасувати зобов’язання подавати декларації про майно для громадських активістів, обмеживши їхнє застосування лише до державних службовців.

Верховній Раді України слід якнайшвидше скасувати зобов’язання подавати декларації про майно для громадських активістів, обмеживши їхнє застосування лише до державних службовців. 

Про це заявив комісар Європейського Союзу Йоганнес Ган.

«Громадянське суспільство робить важливу і відважну справу, а відтак повинно мати можливість відігравати належну роль без зайвих перешкод і втручання», — заявив комісар.

У його заяві ідеться про те, що мета системи декларацій про майновий стан полягає у тому, щоб сприяти попередженню корупції серед державних посадовців шляхом викриття їхнього потенційно необґрунтованого збагачення.

«Громадські активісти не є державними службовцями, а тому запровадження вимоги подання декларацій лише створює для них зайві обтяження та тиск і підіграватиме тим, хто прагне зруйнувати зусилля України ефективно боротися з корупцією», — зауважив він.

Раніше про те, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України заявили країни G7. 

Нагадаємо, 1 квітня збігає строк подання громадськими активістами декларацій про майновий стан. 

Народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

28 березня новий глава НАЗК заявив, що планує позачергове засідання через декларування антикорупціонерів

Пов`язані новини