Європейський Союз може скасувати виділення фінансової допомоги Україні через скандал навколо Національного агентства з питань запобігання корупції.

Європейський Союз може скасувати виділення фінансової допомоги Україні через скандал навколо Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це під час засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання корупції заявив глава комітету Єгор Соболєва.

«Зараз Європейський Союз може відмовити Україні у наданні допомоги у 600 млн євро, у тому числі через повністю провалену справу перевірки електронних декларацій. Я не покладаю відповідальність лише на вас, це спільна відповідальність усього керівництва держави включно із нами. Але це головний виклик, який ми ніяк не можемо здолати», — сказав Соболєв.

«У нас немає жодного топ-посадовця, який притягнутий до реальний відповідальності за те, що або щось не дописав, або написав те, що він не може пояснити, хоча у нас є сотні прикладів, коли суспільство викривало факти таких порушень», — зазначив Соболєв.

Раніше екс-співробітниця НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що глава Агентства Наталія Корчак порушувала закон про запобігання корупції. За її словами, Корчак давала прямі вказівки щодо перевірки окремих депутатів і фальсифікувала висновки перевірки декларацій. Також Соломатіна повідомила, що НАЗК досі на призначило порядок перевірки декларацій СБУ та прокурорів .

Крім того Соломатіна заявила, що НАЗК не є самостійним органом, а повністю контролюється владою. Після цього в Адміністрації президента заперечили будь-який контроль над НАЗК.

Пізніше Соломатіна повідомила Громадському, що попросила надати їй особисту охорону, адже боїться за своє життя.

ЧИТАЙТЕ: Соломатіна: Я розповіла про фальсифікації у НАЗК, аби мене не вважали порушницею.

НАЗК спростувало заяви Соломатіної і звернулося до суду, однак суд не прийняв позов НАЗК до екс-співробітниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами.

Поділитись: