Єврокомісія почала розслідування щодо AliExpress. У чому причина?
Європейська комісія почала розслідування щодо інтернет—магазину AliExpress, що належить китайському технологічному гіганту Alibaba Group. У ЄС підозрюють, що компанія не вживає належних заходів для запобігання розповсюдженню незаконних товарів і контенту в інтернеті.
Про це пише Wall Street Journal.
Єврокомісія заявила, що перевірить AliExpress на можливі порушення Закону про цифрові послуги (DSA) в таких сферах, як управління ризиками, модерація контенту та розгляд скарг, прозорість реклами та систем рекомендацій, відстеження торгових операцій тощо.
«Після офіційного відкриття провадження Комісія продовжить збирати докази, наприклад, надсилаючи додаткові запити на інформацію, проводячи бесіди або перевірки», — заявив виконавчий орган ЄС.
Віцепрезидентка Єврокомісії Маргрете Вестагер заявила, що розслідування, зокрема, «перевірить, чи міг AliExpress не заборонити продаж ризикованих для здоров’я споживачів товарів (наприклад, підроблених ліків, їжі), особливо для неповнолітніх».
AliExpress, реагуючи на повідомлення про початок розслідування, заявив, що співпрацює з відповідними органами, щоб забезпечити відповідність чинним стандартам. У компанії запевняють, що прагнуть створити безпечний ринок для всіх споживачів.
У 2023 році AliExpress було визначено як «дуже велику онлайн-платформу» відповідно до Закону ЄС про цифрові послуги: компанія заявила, що має 104,3 мільйона активних користувачів щомісяця. Через чотири місяці після цього AliExpress повинен був почати відповідати низці правил нового закону.
У листопаді 2023 року Єврокомісія попросила AliExpress надати докладнішу інформацію про заходи, які компанія вживає для захисту споживачів в інтернеті.
Зазначимо, що Україна ще в серпні 2023 року внесла китайську групу компаній Alibaba Group (якій належить AliExpress) до переліку міжнародних спонсорів війни, бо вона досі активно веде бізнес у росії. У НАЗК кажуть, що Alibaba навіть надає свої платформи для продажу товарів з міді, яку росіяни вивезли з окупованих територій України, а також цензурує український контент, пов’язаний з війною.
- Поділитися: