УКРАЇНА

У Європарламенті запропонували скасувати візовий режим з Україною

УКРАЇНА/У Європарламенті запропонували скасувати візовий режим з Україною
Зберегти
Вигляд

Доповідач Європарламенту Марія Габрієл порекомендувала ЄП про скасувати візовий режим з Україною. Вона повідомила про це сьогодні на засіданні комітету Європарламенту.

Вона звернулась до Комітету Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ (LIBE) з пропозицією про внесення України до переліку країн, з якими ЄС запроваджує безвізовий режим.

Якщо звіти щодо Грузії і Косово були поставлені на голосування членів Комітету сьогодні, доповідь болгарської доповідачки Марії Габрієл щодо безвізового режиму  в Україні тільки слухають. Як повідомили в секретаріаті Комітету ЄП, «голосування за звіт по Україні буде проходити в кінці вересня або в середині жовтня».

Доповідачка відзначила, що діалог з лібералізації візового режиму виявився ефективним інструментом для втілення складних реформ в сфері судочинства та внутрішніх справ.

 «Україна досягла необхідного прогресу і виконала всі необхідні критерії»,  — сказала Габрієл.

Габрієл також згадала про міграційні ризики, зазначивши, що станом на сьогодні відмови у візах ЄС для українських громадян не перевищують 2%.

«Голосуючи за цю пропозицію, Європейський парламент підтвердить принцип, що кожна країна у разі виконання всіх необхідних критерієв, може отримати лібералізацію візового режиму»,  — заявила Габрієл.

Слід зазначити, що Комітет з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ грає головну роль у схваленні безвізового режиму в Європарламенті.

Нагадаємо, голосування по Україні на засіданні комітету у вівторок не було, за процедурою, воно має пройти під час третього розгляду питання.

Президент України Петро Порошенко впевнений, що Європейський союз надасть Україні безвізовий режим упродовж найближчих тижнів.

Пов`язані новини