УКРАЇНА

Європейці допоможуть створити в Україні енергетичну біржу

30 березня, 2018 09:03
УКРАЇНА/Європейці допоможуть створити в Україні енергетичну біржу
Зберегти
Вигляд
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) уклала меморандум з Європейською федерацією торговців енергією про спільну роботу над створенням енергетичної біржі в Україні

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) уклала меморандум з Європейською федерацією торговців енергією про спільну роботу над створенням енергетичної біржі в Україні.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НКЦПФР.

Енергетична біржа — це біржа, на якій відбувається торгівля газом та електроенергією і фінансовими інструментами, пов'язаними з ними.

Як зазначається у повідомленні, зараз енергетичні компанії не отримують вигоду від торгівлі енергоресурсами. Вони вимушені здійснювати передоплату за поставки газу при операціях із закупівлі газу з ЄС.

«Другий рік поспіль ми працюємо над законодавчими змінами, які дозволять запустити в Україні організовані фінансові та товарні ринки, в тому числі електроенергією та газом, створити повноцінні біржові енергетичні хаби», — повідомив очільник НКЦПФР Тимур Хромаєв.

За його словами, запровадження енергетичних бірж зменшить вплив іноземних цінових паритетів, таких як Роттердам, та дозволить започаткувати українські енергетичні індекси.

Раніше перша сонячна електростанція Укртрансгазу почала постачати електроенергію на енергоринок України.

В Чорнобильській зоні почали створювати парк з виробництва відновлювальної енергії.

Пов`язані новини