Фото льодяних гір на заході Антарктики, зроблене супутником Icesat-2 Національного аерокосмічного агентства США (NASA), 29 жовтня 2014 року
Фото:

NASA

Європейське космічне агентство (ESA) розпорядилося підняти орбіту свого супутника Cryosat-2 на один кілометр. Так він синхронізується із супутником Icesat-2 Національного аерокосмічного агентства США (NASA), аби отримати одну з найточніших карт товщини льодового покриву в Антарктиці.

Про це повідомляє BBC.

Досі науковці користувалися досить застарілими кліматологічними моделями для визначення ймовірної товщини льоду як в Арктиці, так і в Антарктиці. У випадку Південного полюсу вони є вкрай неточними, оскільки льодовий покрив протягом року міняється там порівняно швидко.

Саме тому вчені з ESA та NASA сподіваються, що спільне використання їхніх супутників у межах проєкту Cryo2Ice допоможе збільшити точність вимірювання товщини льоду в Антарктиці.

Ідея проєкту відносно проста: супутники обох космічних агентств синхронізують таким чином, щоб вони пролітали над Південним полюсом із мінімальним часовим лаґом. І кожен із космічних апаратів за допомогою своїх засобів здійснить необхідні вимірювання.

Європейський Cryosat-2 (висота орбіти близько 720 кілометрів) використовує радар, а американський Icesat-2 (висота орбіти — десь 500 кілометрів) — лазер. Якщо лазер відбивається одразу від поверхні, то сигнали радара — від товщі снігу, тобто не безпосередньо на поверхні льодовика.

Поєднання цих двох показників і допоможе досить точно визначити товщину льодового покриву в Антарктиці, сподіваються вчені. «Це може стати революційним. Можливо, в нас більше ніколи не буде можливості зробити це двома різними інструментами», — вважає керівник місії Cryosat ESA Томасо Парінело.

Початок синхронізації орбітCryosat-2 й Icesat-2 очікується 16 липня.

Поділитись: