У «Європейській бізнес-асоціації» закликають українську владу не допустити підриву незалежності Нацбанку України. Там стурбовані тим, що профільний комітет Ради минулого тижня підтримав проєкт постанови про оцінку діяльності голови НБУ.

Про це повідомляє пресслужба асоціації.

Зазначається, що в документі піддається критиці діяльність НБУ з 2014 року і рекомендується створення тимчасової слідчої комісії, яка повинна розслідувати діяльність Національного банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 2014 по 2019 роки.

«На переконання бізнесу, подібні ситуації однозначно дають як бізнесу, так і інвесторам тривожний сигнал. Крім того, ставлять під питання принципи об’єктивності та неупередженості, які мають існувати в цивілізованій європейській країні, яка прагне розвитку», — йдеться у повідомленні ЄБА.

Там кажуть, що бізнес-спільнота схвильована такою ситуацією та підтримує заяву послів країн «Великої сімки» щодо того, що встановлення незалежності НБУ було однією з найважливіших реформ, що допомогла досягти макрофінансової стабільності, подолати важку банківську кризу і відновити довіру до банківського сектору.

«Так, побудова справедливої, незаангажованої та якісної фінансової системи в країні має бути непохитним пріоритетом влади і, власне, незалежність НБУ — один з цих елементів», — кажуть в асоціації.

Так, ЄБА звернулася до президента України, уряду та Верховної Ради із закликом не допустити «підриву незалежності НБУ, тим самим убезпечуючи країну від появи нових негативних чинників, які дестабілізують економіку, сповільнюють інвестиційну активність та економічне зростання».

Поділитись: