69% українських підприємців, яких опитала «Європейська бізнес-асоціація», повідомили, що для того, аби відновити свою діяльність до «докарантинного» рівня, їм знадобиться до 1 року.

Про це йдеться у результатах опитування «ЄБА».

Так, 20% українських підприємців, опитаних «ЄБА», повідомили, що для відновлення своєї діяльності після карантину їм знадобиться 6 місяців, 39% — близько 1 року, 17% — 2 роки. Ще 7% підприємців повідомили, що відновити рівень своєї ділової активності та доходів до того рівня, який був до карантину, їм знадобиться більш як 2 роки.

«Очевидно, що протягом наступних одного-двох років нам доведеться розбиратися з наслідками цієї вимушеної зупинки роботи бізнесу та працювати в посиленому режимі. Будемо сподіватися, що епідеміологічна ситуація буде сприятливою, і компанії зможуть вже зараз перейти до етапу відновлення без повторення карантинного сценарію», — повідомила виконавча директорка «ЄБА» Анна Дерев'янко.

Відновити свою роботу вже з 22 травня готові 35% опитаних компаній, ще 34% — у червні. 42% опитаних компаній повідомили, що планують запровадити гнучкий графік роботи для своїх співробітників, а 13% рекомендуватимуть працівникам працювати з дому.

«Базуючись на досвіді останніх декількох місяців, 62% директорів повідомили, що розглядають варіант повної чи часткової зміни режиму роботи на віддалений на постійній основі. Більшість з них готові дозволити до 50% персоналу працювати віддалено», — зазначають у «ЄБА».

62% опитаних компаній заявили, що не зменшували зарплат своїм працівникам на період карантину. Знижували зарплати 23% компаній. Лише 7% компаній повідомили, що навіть збільшили зарплати своїм працівникам.

82% підприємців зазначили, що не скорочували персонал через карантин, 8% повідомили, що навіть шукали нових працівників. Близько 11% підприємців зазначили, що скоротили персонал.

Поділитись: