Європейська космічне агентство (ESA) анонсувало першу у своїй історії місію, мета якої — підготуватися для захисту Землі від астероїдів, які можуть загрожувати планеті.

Про це повідомляє прес-служба агентства.

Місію назвали «Гера» (Hera) — на честь давньогрецької богині шлюбу, її учасники працюватимуть разом з американським аерокосмічним агентством NASA.

Для реалізації місії ESA підписало контракт з німецькою космічною компанією OHB вартістю 129,4 мільйона євро.

То що ж вони робитимуть?

Створять космічний зонд «Гера», який мають запустити у 2024 році. Але все по черзі, тому спочатку — про американську частину місії.

У межах проекту DART (Double Asteroid Redirect Test) NASA планує відправити у 2021 році власний зонд до подвійного астероїда Didymos. Він складається з більшого тіла Didymos A діаметром 800 метрів та меншого Didymos B діаметром 160 метрів, який обертається навколо першого.

У вересні 2022 року зонд NASA повинен вдарити по меншому астероїду з цієї пари і змінити траєкторію обох. Це буде тренуванням «відбиття» астероїдів, які можуть загрожувати Землі.

У 2026 році «Гера» має долетіти до Didymos і дослідити, наскільки успішною була робота DART. Ефективність кінетичного впливу європейський зонд вивчатиме упродовж 6 місяців. Крім того, він повинен протестувати декілька нових технологій, наприклад, автономну навігацію навколо астероїда. Це допоможе краще вивчити структуру та склад цих небесних тіл.

«Ця амбітна місія стане внеском Європи у міжнародну програму з відбиття астероїдів», — йдеться в повідомленні ESA.

Поділитись: