Європейські медики не рекомендують застосовувати «Ремдесивір» для пацієнтів з важкою формою COVID-19
Європейське товариство інтенсивної терапії не рекомендує препарат «Ремдесивір» для лікування пацієнтів із важкою формою COVID—19. Він є одним із двох препаратів, які офіційно затвердили для лікування коронавірусу. Та останні дослідження показують, що дія «Ремдесивіру» сумнівна.
Про це пише Reuters із посиланням на заяву Європейського товариства інтенсивної терапії (ESICM).
Медики зазначають, що на тлі даних випробування ВООЗ про «нульову» або «дуже малу» здатність «Ремдесивіру» впливати на перебіг хвороби в пацієнтів з COVID-19 препарат не можна рекомендувати для лікування складних випадків.
Президент ESICM Джозеф Кеседжіоглу заявив, що рекомендацію опублікують у науковій праці, яку Європейське товариство інтенсивної терапії готує разом із Товариством критичної меддопомоги.
У першій версії статті науковців, яку опублікували в березні, медики не могли рекомендувати використання «Ремдесивіру» та інших противірусних препаратів у лікуванні важких випадків COVID-19 через нестачу інформації про їх ефективність.
Тепер же, з першими проміжними висновками ВООЗ, медики можуть більш упевнено говорити про неефективність цього препарату.
Компанія-виробник «Ремдесивіру» Gilead заявила про сумніви щодо результатів ВООЗ. У відповідь на заяву медиків у компанії зазначили: «Упевнені, що лікарі на передовій визнають клінічну користь Veklury (Ремдесивіру) на підставі вагомих доказів численних рандомізованих, контрольованих досліджень».
Що це за препарат?
Препарат «Ремдесивір» розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після вживання «Ремдесивіру». Однак підтвердженої ефективності препарат не мав.
Цим же препаратом після зараження коронавірусом лікували американського президента Дональда Трампа. Та Всесвітня організація охорони здоров'я провела дослідження «Ремдесивіру», яке показало, що препарат «майже не впливає» на ризик померти через ускладнення COVID-19 і не допомагає швидше одужати. До того ж пацієнти, які приймали «Ремдесивір» для лікування COVID-19, згодом страждали на порушення в роботі нирок.
«Ремдесивір» в Україні
У жовтні Міністерство охорони здоров'я дозволило ввезти препарат в Україну — після того, як управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вперше затвердило «Ремдесивір» для лікування пацієнтів із COVID-19. Фактично його почали використовувати у США з травня 2020 року, але тільки в екстрених випадках.
Усього Україна закупила понад 28 тисяч флаконів препарату «Ремдесивір» для лікування пацієнтів із COVID-19, а вже з 10 листопада препарат почали розподіляти в регіональні лікарні в Україні.
- Поділитися: