ENRU

Євросоюз ніколи не визнає російської анексії Криму — глава Євроради Туск

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що Євросоюз ніколи не визнає російську анексію Криму.

Про це він повідомив за результатами зустрічі з Петром Порошенком.

«Зустрівся з президентом Петро Порошенком у рамках підготовки до саміту Східного партнерства. З сумом згадали смерть ветерана і активістки Веджиє Кашка, і висловили солідарність з кримськотатарською спільнотою і всією Україною. ЄС ніколи не визнає незаконну російську анексію Криму», — наголосив Туск.

24  листопада у Брюсселі відбудеться саміт Східного партнерства — ініціативи ЄС, в якій беруть участь Україна, Молдова, Грузія, Білорусь, Азербайджан та Вірменія.

23 листопада силовики ФСБ у Криму проводили обшуки в кримських татар. Вони затримали батька фігуранта справи «26 лютого». Зазначимо, що ветеран руху кримських татар Веджиє Кашка померла після затримання силовиками.

Цього дня проросійські ЗМІ в Криму з посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомили про затримання кількох кримських татар, яких назвали «меджлісівцями» (хоча вони такими не є) — Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казіма Аметова, Куртсеіта Абдулаєва та Руслана Трубача, — коли вони нібито вимагали в невідомого  громадянина Туреччини 7 тисяч доларів.