Євросоюз мобілізує підтримку для України через підрив Каховської ГЕС — Єврокомісія
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз мобілізує підтримку для України через свій механізм цивільного захисту з огляду на підрив Каховської ГЕС.
Про це вона написала у Twitter.
«росія повинна буде розплатитися за воєнні злочини, скоєні в Україні. Руйнування дамби, кричуща атака на цивільну інфраструктуру, ставить під загрозу тисячі людей у Херсонській області», — йдеться в її повідомленні.
За її словами, Єврокомісія координує роботу з державами-учасницями ЄС, щоб швидко забезпечити:
- насоси для брудної води;
- пожежні рукави;
- мобільні водоочисні станції;
- човни.
«Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки потрібно», — наголосила Урсула фон дер Ляєн.
Доповнено о 23:20. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомило, що тісно співпрацює з гуманітарними партнерами, щоб допомогти постраждалим через підрив Каховської ГЕС.
«Проводиться евакуація за допомогою автобусів, потягів і приватних транспортних засобів. USAID змогло активувати заздалегідь виділені ресурси, щоб забезпечити автобуси протягом кількох годин після руйнування», — повідомила речниця USAID Джессіка Дженнінгс, цитує CNN.
Вона зазначила, що негайні першочергові потреби включають їжу та безпечну питну воду в пунктах приймання евакуйованих у Херсоні, а також безпечне житло для тих, хто залишився в Херсоні.
«USAID також підтримує ДСНС України та інші суб’єкти реагування на надзвичайні ситуації в закупівлі та доправленні водоочисного обладнання, водяних насосів для видалення води, гігієнічних наборів, продуктових наборів та предметів побуту, рятувального обладнання, човнових моторів і запчастини до двигунів, а також послуги оренди човнів», — додала Джессіка Дженнінгс
Що відомо про ситуацію на Каховській ГЕС?
Окупанти вночі проти 6 червня підірвали греблю Каховської гідроелектростанції — є загроза затоплення до 80 населених пунктів.
В «Укргідроенерго» повідомили, що гідроелектростанція не підлягає відновленню — унаслідок підриву машинної зали зсередини ГЕС повністю зруйновано. «Енергоатом» та МАГАТЕ повідомили, що наразі безпосереднього ризику для безпеки ЗАЕС через підрив немає, але на станції обговорюють подальші заходи.
Служба безпеки України вже відкрила кримінальне провадження за статями про екоцид та порушення звичаїв війни.
Керівник «Укргідроенерго» Ігор Сирота розповів, що, за приблизними оцінками, внаслідок підриву Каховської ГЕС буде затоплено 35-37 сіл. На відновлення станції знадобиться до мільярда доларів США та 5 років.
Водночас голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду вважає, що через підрив Каховської ГЕС сільськогосподарські посіви в Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях опинилися під загрозою знищення.
Більше інформації про наслідки підриву Каховської ГЕС ми збираємо в текстовому онлайні.
- Поділитися: