Фото:

YouControl

В Україні в семи областях — Волинській, Рівенській, Львівській, Харківській, Чернівецькій, Сумській та Івано-Франківській, — а також у Києві проводять недостатньо тестів для виявлення коронавірусної хвороби.

Про це йдеться в аналітичному звіті системи Карти медичного забезпечення, яку розробила компанія YouControl, йдеться в її пресрелізі.

Зазначається, що відповідність статистики по COVID-19 дійсності повинна враховувати, чи достатньо людей тестують. Якщо частка позитивних тестів перевищує 10%, це означає, що населення «недотестоване» — а отже, захворюваність на коронавірусну хворобу може бути вищою, ніж повідомляється офіційно.

Для оцінки показника тестування населення YouControl звернувся до Міністерства охорони здоров’я з проханням відкрити дані за лабораторними центрами. На їхній основі на Карті медичного забезпечення додали показник тестування за регіонами.

Станом на 1 липня «недотестованими» виявилися сім областей і столиця:

  • Волинська — частка позитивних тестів склала 29,33%;
  • Рівненська — 14,48%;
  • Львівська — 13,71%;
  • Харківська — 13,69%;
  • м. Київ — 11,28%;
  • Чернівецька — 10,85%;
  • Сумська — 10,64%;
  • Івано-Франківська — 10,59%.

«Причин "недотестованості" може бути декілька: або в області мало самих препаратів для тестування, або низька пропускна здатність лабораторій, або ж ситуація по захворюваності критична», — зазначається в повідомленні.

Водночас, за даними Центру громадського здоров'я, частка позитивних тестів серед населення всієї України склала 15,98%.

«Варто зауважити, що європейські спеціалісти орієнтуються на число позитивних результатів у розрахунку на 100 тис. населення. Коли таких осіб не більше 20, то можливий перегляд відкриття кордонів», — додають у YouControl.

YouControl — українська ІТ-компанія, що розробляє сервіси на основі відкритих даних, а також однойменна аналітична онлайн-система для бізнесової аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів.

Під час карантину команда YouControl створила Карту медичного забезпечення для аналізу та прогнозування медичного забезпечення у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та розробила прогноз захворюваності.

З початку епідемії COVID-19 в Україні підтвердили у 46 763 людей. З них 20 558 людини одужали, а 1 212 — померли від ускладнень. Наразі від хвороби лікуються 24 993 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: