Після того, як у лютому американський блогер Метт Уотсон знайшов на YouTube ролики, що нагадують дитяче порно, відеохостинг пообіцяв приховати недоречні коментарі і видалити відео дітей, які порушують політику платформи і не досягли 13 років. Але досі нічого не змінилося — алгоритм рекомендацій продовжує пропонувати відверті ролики з дітьми.

Про це пише The New York Times.

Нагадаємо, блогер Метт Уотсон взимку виявив YouTube ролики, що нагадують дитяче порно та еротику. Насамперед йдеться про відео, які знімали самі діти — на них вони займаються гімнастикою, їдять морозиво або просто розповідають про свої справи. У роликах, які іноді завантажують діти, а іноді — ймовірні педофіли, сотні тисяч і мільйони переглядів.

Після цього скандалу платформа опинилася у центрі скандалу: користувачі звинуватили сервіс в організації спільноти педофілів на ресурсі, а великі компанії, серед яких Disney, Nestle і Epic Games, відкликали рекламні бюджети.

Журналісти NYT поспілкувалися з матір’ю 10-річної дівчинки. Дитина виклала відео, де вона з друзями грали у надувному басейні. Через кілька днів відео набрало 400 тисяч переглядів.

«Я подивилася ролик ще раз і злякалася», — зазначила жінка. — «Страшно, що ролик потрапив в цю категорію. Єдине, що я можу зробити — це заборонити доньці викладати що-небудь на YouTube».

Користувачі, яких Уотсон вважає педофілами, залишають у коментарях посилання на окремі моменти відео: наприклад, в яких випадково видно оголену частину тіла або дитина на мить приймає двозначну позу. Також у коментарях залишають свої контакти, посилання на інші відео, зокрема на дитяче порно. Крім, того у коментарях можна побачити компліменти, питання про вік героїв роликів і навіть натяки на секс. Іноді діти, не розуміючи характеру цих питань, вступають із цими користувачами в діалоги, пише Wired.

У YouTube заявили, що компанія вже видалила акаунти й канали, зазначені в ролику Уотсона, і в принципі «агресивно застосовує» свої правила, що забороняють контент, який загрожує дітям.

Однак дослідник Гарвардського центру інтернету і суспільства Джонас Кайзер розповів NYT, що алгоритм рекомендацій пов’язує між собою канали дітей. Взяті окремо ролики виглядають «невинно», а відверті кадри у них здаються випадковими. Але зібрані разом записи викликають занепокоєння.

Разом з командою дослідників Кайзер протестував алгоритми YouTube і прийшов до висновку, що сайт часто починає пропонувати дивний контент з акцентом на дітей. Ролики, де жінки обговорюють секс, привели до відео з дівчатами у спідній білизні, іноді з позначкою про їх вік — 19, 18, 16 років. Через кілька кліків вони побачили частково роздягнених дітей з Східної Європи та Латинської Америки.

Експерти відзначають, що система рекомендацій збирає десятки відвертих відео з дітьми в одному місці й просуває їх широкій аудиторії.

Коли видання звернулося до YouTube, з платформи видалили кілька роликів, але залишили безліч інших. У рекомендаціях також перестали з’являтися схожі дитячі відео. У компанії заявили, що це сталося через невеликі зміни алгоритму.

Деякі акаунти з дитячими відео містять посилання на соцмережі авторів каналів. Психолог Маркус Роджерс, який досліджував поширення дитячої порнографії, зазначив, що так педофіли можуть зв’язуватися з дітьми і випрошувати у них більш сексуалізований контент.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: