В апеляційному суді Києва під час апеляційного засідання у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в ніч на 19 лютого 2014 було розглянуто заяву Юрія Крисіна, щодо відмови від державного адвоката Афєндулової, у звязку з тим, що чоловік уклав угоду 26 квітня з адвокатами Тетяною Гнатюк та Ігорем Василенко.

Алеляційний суд Києва під час засідання у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в ніч на 19 лютого 2014 розглянув заяву обвинуваченого у цій справі Юрія Крисіна, щодо відмови від державного адвоката.

Як повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду, Крисін відмовляється від державного захисника, оскільки 26 квітня уклав угоду з адвокатами Тетяною Гнатюк та Ігорем Василенко.

Апеляційне засідання у справі Юрія Крисіна перенесли, стороні захисту в особі Тетяни Гнатюк дали час для ознайомлення з матеріалами справи. Наступне засідання відбудеться 23 травня 15:30.

Захист Юрія Крисіна подав клопотання щодо переходу судового процесу у закритий режим, посилаючись на загрозу безпеки життя їх підзахисного у зв'язку з можливим оприлюдненням особистої інформації під час засідань. Захист наголосив, що саме з даних мотивів слухання справи у суді першої інстанції слухалось у закритому режимі до оголошення вироку.

Однак, прокурор зазначив, що апеляційна скарга не стосується кримінальної справи по суті, а лише стосується ступеню покарання, тож жодної додаткової інформації, котра б могла зашкодити безпеці Крисіна під час судових засідань розголошено не буде. Суд не задовольнив клопотання захисту Крисіна. 

Водночас прокуратура продемонструвала заяву Юрія Крисіна про відмову від цілодобової охорони,наданої йому у 2016 році та залучення її лише по виклику — на судові засідання. А після повного скасування держохорони на прохання прокуратури у лютому 2018, Крисін не оскаржував дане рішення. Тож на думку сторони обвинувачення це є підставою вважати, що життю Юрія Крисіна нічого не загрожувало і не загрожує

22 грудня 2017-го Шевченківський суд Києва засудив Крисіна до 4 років ув'язнення умовно у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в ніч на 19 лютого 2014 року. Прокуратура та потерпілі просять 6 років реального ув'язнення, оскаржуючі 4 роки умовно.

1 березня Крисін не з'явився на судове засідання, а 15 березня та 2 квітня прийшов без адвоката.

Крисін є фігурантом справи про вбивство Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

Також Крисін став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року. 

Прокурор заявив, що у Крисіна є правоохоронці - «покровителі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Поділитись: