Андрій Хілько, який подав позов щодо скасування реєстрації Зеленського як кандидата, Київ, 20 квітня, 2019 року
Фото:

Богдан Кутєпов / Громадське

Спостерігач Андрій Хілько, який позивається до суду Києва із вимогою скасувати реєстрацію Володимира Зеленського як кандидата в президенти, заявив, що він не є представником чинного президента Петра Порошенка, а діє із власних мотивів. Про це Хілько заявив біля Апеляційного адміністративного суду Києва, передає кореспондент Громадського.

Хілько заявив, що він подав позов як спостерігач за виборами в окрузі №221 (Київ) від громадської організації «Українська асоціація акціонерів» 

За його словами, його обурило те, що Зеленський безкоштовно роздавав квитки на дебати на «Олімпійському». На його думку, відповідно до закону, це можна вважати підкупом.

«Якщо суд вирішить, що недостатньо аргументації з моєї сторони як спостерігача, він мені відмовить у відкритті провадження. Але ми можемо змінити позивну вимогу», — сказав Хілько.

На питання активістів, чому він подав позов лише щодо Зеленського, він сказав:

«Я подав два позови, в одному було два відповідачі, в іншому один. Але в матеріалах цієї справи, щодо якої я приїхав, є і матеріали по іншому кандидату (Петру Порошенку, ред.), в тому числі як докази».

Також Хілько заперечив що офіційно представляє інтереси Петра Порошенка.

«Я офіційно не представляю Порошенка, я незалежний офіційний від громадської організації «Українська асоціація акціонерів»... ніякого відношення я до Порошенка не маю. Я керуюсь своїм розумінням що таке порушенням, опираючись на норми закону», — сказав він.

У свою чергу, у штабі кандидата у президенти Володимира Зеленського у коментарі Громадському заявили, що позов Хілька «не має ніякої перспективи і є абсолютно безпідставним».

«Позов є необґрунтованим та не ґрунтується на чинному законодавстві України. Ми не вперше зустрічаємось. Це вже 4 чи 5 позов цієї особи», — повідомив кореспонденту Громадського Сергій Іонушас — довірена особа Зеленського.

Водночас голова правління громадянської мережі ОПОРА, яка спостерігає за виборами в Україні, Ольга Айвазовська у Facebook зазначила, що «підстав для оскарження реєстрації зараз не може бути». «Немає у законі ніяких підстав для задоволення позову, щоб не було (вказано) в позовних вимогах. Сьогодні вже через суд не можна навіть бути включеним до списку виборців, не те, що скасовувати реєстрацію кандидата. Це не афера, а інформаційна провокація», — наголосила Айвазовська.

Нагадаємо, ввечері 20 квітня стало відомо, що Шостий апеляційний адміністративний суд Києва має розглянути позов із вимогою скасувати реєстрацію Володимира Зеленського як кандидата в президенти. Розгляд позову призначений на 21:00.

Увечері 19 квітня Порошенко та Зеленський зустрілись на дебатах на «Олімпійському» і провели першу публічну очну дискусію. Під час дебатів Зеленський зачитав низку запитань, отриманих від прихильників, і запропонував Порошенку вибрати одне з них. Саме у цьому списку було запитання, в якому бойовиків «ДНР» і «ЛНР» названо «повстанцями».

Після дебатів на стадіоні Порошенко поїхав у студію Суспільного на дебати передбачені законом, Зеленський туди їхати відмовився.

За даними МВС, під час дебатів на «Олімпійському» були присутні 22 тисяч громадян.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile