Життя

Юрист: у лідерах тиску на бізнес — Нацполіція, СБУ та ДФС

Життя/Юрист: у лідерах тиску на бізнес — Нацполіція, СБУ та ДФС
Зберегти
Вигляд
Найбільшу кількість обшуків бізнесу проводить Національна поліція, якщо говорити про провадження у загальнокримінальних злочинах та злочинах у сфері економіки.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив керівник проектів «Практики безпеки бізнесу» компанії Juscutum Олександр Горобець.

За його словами, проект провів відповідне дослідження упродовж минулого року

«Виявилося, з урахуванням найбільшої кількості слідчих, це звичайно Національна поліція. На другому місці — Служба безпеки України. Але ми маємо на увазі, як то кажуть, загальнокримінальні злочини та злочини у сфер економіки», — сказав він.

Водночас юрист зазначив, що «з активізацією роботи» Державної фіскальної служби на провідне місце виходить діяльність саме цього відомства.

«Зараз буде створена служба фінансових розслідувань. Ми спостерігаємо, що ДФС активізувала свою діяльність щодо порушень, які відбулися ще до березня 2018 року. Це ті провадження, які не охоплюються законом «Маскі шоу-2», яким було обмежено строки проведення досудових розслідувань», — розповів Горобець.

Він додав, що ДФС зараз продовжує розслідування так званих «ланцюгів», тобто ланцюжків проходження продукції через контрагентів від виробництва до кінцевої реалізації.

Нагадаємо, в жовтні президент України Петро Порошенко підписав закон під умовною назвою «Маски-шоу стоп 2». Закон полегшує притягнення до відповідальності слідчих за незаконні рішення під час розслідування справ. Також він спрямований проти безпідставного продовження термінів досудового розслідування.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що направить до парламенту зміни до так званого закону «маски-шоу стоп», які посилять відповідальність правоохоронців за їх нечесні дії проти підприємців.

Згідно з цим законом, фігуранти кримінальної справи мають право клопотати про закриття провадження в тому разі, якщо вже сплив термін досудового розслідування. Також закон фіксує право звертатися зі скаргою до слідчого судді, якщо фігуранту справи відмовили у задоволенні клопотання. Таке клопотання слідчий повинен розглянути за три дні з моменту подання та задовольнити, якщо на те є підстави.

Пов`язані новини