Політика

Юрист Трампа подав до суду на Buzzfeed за публікацію досьє про компромат РФ

10 січня, 2018 12:32
Політика/Юрист Трампа подав до суду на Buzzfeed за публікацію досьє про компромат РФ
Зберегти
Вигляд
lead
Особистий адвокат Дональда Трампа подав до суду на видання Buzzfeed, яке опублікувало зібране компанією Fusion GPS досьє на президента США.

Особистий адвокат Дональда Трампа Майкл Коен подав до суду на видання Buzzfeed, яке опублікувало зібране компанією Fusion GPS досьє на президента США.

Як повідомляє Bloomberg, Коен подав до суду на компанію Fusion GPS, яка збирала досьє на мільярдера, а також на видання Buzzfeed, яке опублікувало частину компромату.

Документ став доступний громадськості близько року тому. У ньому стверджувалося, що Дональд Трамп, а також сам Коен мали «підозрілі зв'язки» з громадянами Росії. Більшість видань відмовилося публікувати досьє, оскільки наведені в ньому дані не були підтверджені, а в підсумку витяги з нього з'явилися на Buzzfeed.

«Під час суду буде доведено, що я не мав ніякого відношення до змови з Росією, а моє ім'я в досьє виявилося тільки через мою близькості до Трампу», — пояснив Коен.

Юрист зазначив, що в паперах, опублікованих Buzzfeed, його ім'я згадувалося 15 разів.

У свою чергу представник Buzzfeed вказав, що опублікований в минулому році матеріал як і раніше представляє інтерес для розслідування, яке ведеться в Конгресі щодо можливого втручання Росії в американські вибори.

«У суді ми захищатимемо свободу преси», — вказав офіційний представник видання Метт Міттенталь.

Ще один позов проти творців досьє з компанії Fusion GPS був поданий до федерального суду Південного округу Нью-Йорка. У самій компанії заявили, що поки не отримали повідомлення, а тому не можуть нічого коментувати.

У досьє Fusion GPS стверджувалося, зокрема, що у російської влади був компромат на Трампа. Джерелом виступив британський розвідник Крістофер Стіл. При цьому замовник досьє спочатку був невідомий. Передбачалося, що в Fusion GPS зверталося вашингтонське видання Free Beacon, проте там заявили, що ніколи не бачили опублікованих пізніше матеріалів. Пізніше газета Washington Post повідомила, що з Fusion GPS контактував національний комітет Демократичної партії США, який підтримував під час президентських виборів Хілларі Клінтон.

Сам Трамп назвав це досьє фальшивкою. У Кремлі також повідомили, що у них відсутній компромат на президента США.

Раніше Трамп анонсував вручення вигаданої ним премії «За фейкові новини».

Пов`язані новини