З 1 жовтня 80% українців платитимуть за електроенергію менше. Уряд знизив тариф для частини домогосподарств
Кабінет міністрів на засіданні в середу, 11 серпня, ухвалив постанову про зниження тарифу на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш як 250 кіловат—годин. Зміни набудуть чинності з 1 жовтня 2021 року.
Про це оголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
ОНОВЛЕНО (20:30). У попередній версії новини некоректно було написано «250 кіловатів на годину», тоді як малося на увазі «250 кіловат-годин». Просимо вибачення за помилку.
За його словами, домогосподарства, які споживають менш як 250 кіловат-годин електроенергії, платитимуть за неї за тарифом 1,44 грн / кВт-год. Для решти домогосподарств тариф залишиться без змін — тобто 1,68 грн / кВт-год.
Як заявив на засіданні уряду міністр енергетики Герман Галущенко, зміни стосуватимуться 80% побутових користувачів. До 1 жовтня всі учасники ринку повинні підготуватися до нової моделі ПСО.
«Ця можливість досягається через запровадження нової моделі ПСО, яка... передбачає посилення ролі держави через державні генкомпанії, зокрема "Енергоатом" і "Укргідроенерго", які стають її ключовими учасниками», — зазначив Галущенко.
На засіданні уряду 28 липня уряд залишив фіксовану ціну на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн / кВт-год. Її перед тим постійно продовжували — у квітні й червні 2021 року.
Нагадаємо, що з 1 січня в Україні перестав працювати пільговий тариф на електроенергію. Він становив 90 копійок і розраховувався за перші спожиті 100 кВт-год.
Тобто якщо раніше ви сплачували за перші 100 кВт-год за тарифом 90 копійок (загалом виходило 90 гривень), то з 1 січня за ці 100 кВт-год довелося платити за єдиним тарифом — 168 гривень, тобто на 78 гривень дорожче.
В уряді тоді пояснили, що без скасування згаданого пільгового тарифу ціна на електроенергію зросла б до 3,30 грн / кВт-год. Це було перше з 2017 року підняття цін на електроенергію.
- Поділитися: