Верховна Рада України ухвалила закони, які запроваджують єдину звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, які сплачують підприємці, що винаймають працівників.

Відповідні закони ухвалили під час засідання Ради 19 вересня.

Положення закону запрацюють з 1 січня 2021 року: тоді підприємствам потрібно буде подавати лише одну звітність з податків, які вони сплачують за своїх працівників (замість двох звітностей). Також зміниться система звітності з цих податків та зборів: вона стане більш уніфікованою та зручною.

Крім цього, депутати уніфікували строки подання звітності. Очікується, що це рішення призведе до спрощення умов ведення бізнесу в Україні, адже зменшить витрати часу на подання декларацій та податкових звітів.

«Реалізація законів сприятиме спрощенню умов для ведення бізнесу, спрощенню адміністрування податку з доходів фізичних осіб та єдиного соціального внеску, зменшенню кількості та обсягу податкової звітності», — прокоментували закон у Міністерстві фінансів.

Раніше у податковій службі повідомили про зміну реквізитів для сплати податків та зборів через запровадження системи IBAN.

Поділитись: