З 24 лютого імпорт в росію скоротився на 50% — дослідження
Хоча росія намагається стверджувати, що пристосувалася до санкцій, її імпорт з 24 лютого скоротився на 50%.
Про це повідомляє Державний департамент США з посиланням на дослідження Єльського університету.
Дослідники з'ясували, що росія намагається знайти нових постачальників і клієнтів для товарів, які вона колись купувала та продавала по всьому світу. Зокрема, це тепер помітно на полі бою, де окупантам доводиться використовувати у військовій техніці мікрочіпи з холодильників і пральних машин.
Також росіяни намагаються демонструвати свої торгові відносини з Китаєм. Хоча дослідники Єльського університету стверджують, що насправді це нерівноправні відносини, оскільки росія потребує від Китаю набагато більше, ніж Китай — від росії.
Крім того, Китай теж скоротив свої поставки в росію. Так, лише з січня по квітень китайський експорт до росії впав майже на 50%.
За даними науковців, міжнародні санкції все ж сильно впливають на російську економіку. Зокрема, росія не має потужностей для виробництва вітчизняних версій продуктів, які вона колись купувала на міжнародному ринку.
Також у Єльському університеті розповіли, що Москва запровадила жорсткі заходи для штучного підвищення курсу рубля, які завдають шкоди як російському бізнесу, так і населенню.
«В економічному плані санкції, які ми запровадили проти росії, щоб припинити її агресію, мають потужний і також зростаючий ефект. Тепер Москва підбирає економічні дані, щоб підтвердити наполягання президента путіна, що все гаразд і російська економіка розвивається. Це просто неправда», — зазначив держсекретар США Ентоні Блінкен.
- Поділитися: