У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) повідомили, що посадові особи банку «Фінанси та кредит», що належить позафракційному депутату Костянтину Жеваго, перед його банкрутством вивели близько 5 мільярдів гривень, надавши кредити низці компаній.

«Проведена уповноваженою особою ФГВФО перевірка встановила: групою, до складу якої входили, в тому числі, посадові особи банку, здійснено виведення коштів з банку «Фінанси та кредит» шляхом надання завідомо безнадійних кредитів юридичним особам на суму майже 5 млрд грн», — йдеться у повідомленні Фонду.

Зокрема, банк надав кредитів на 3,2 мільярда гривень неплатоспроможним компаніям у період з 2010 по 2015 роки. Одразу після отримання коштів ці компанії оголошували про своє банкрутство.

Ще 1,7 мільярда гривень привласнили посадові особи ще чотирьох компаній. Їх використали для будівництва офісного центру у Києві.

Крім цього, банк уклав угоди на 113 мільйонів доларів з іноземними компаніями, проте самі угоди не обліковувались у банківській звітності.

«Загалом, за фактами виявлених у банку кримінальних правопорушень Фондом та уповноваженою особою було подано 73 заяви про вчинення правопорушень на загальну суму збитків 15,5 млрд грн, у тому числі відносно власників та посадових осіб банку подано 16 заяв на суму збитків 12,7 млрд грн», — повідомляють у ФГВФО.

Водночас, там зазначають, що жодна зі справ так і не була скерована до суду.

Нагадаємо, банк «Фінанси та кредит» визнали неплатоспроможним 17 вересня 2015 року. 18 грудня того ж року банк почали ліквідовувати. Банк належить українському олігарху та депутату Верховної Ради Костянтину Жеваго.

Раніше повідомлялось, що Жеваго приховав у декларації 480 тисяч доларів заробітної платні від британської компанії Ferrexpo PLC та майже 7 тисяч швейцарських франків пенсії. Окрім того, депутат не вказав у деклараціях, що є кінцевим бенефіціарним власником компанії Ferrexpo PLC, зареєстрованій у Британії.

Раніше депутат Жеваго пояснив, чому прогулює засідання Ради.

У 2016 році Генпрокуратура повідомила про підозру службовій особі банку «Фінанси та кредит» та за разом помічнику Костянтина Жеваго Олександру Демченку. Його підозрювали у завданні збитків на майже 1 мільярд гривень.

Поділитись: