Видання Cosmopolitan Ukraine звільнило заступницю головного редактора Євгенію Пліхіну за саркастичний допис у Facebook. Вона поділилася думками щодо «помпезного» поховання співробітника СБУ, яке назвало «язичницьким обрядом». Виявилося, що йшлося про прощання з полковником Денисом Волочаєвим, який загинув на Донбасі 1 грудня. hromadske зібрало, що водімо про ситуацію.

Що сталося?

4 грудня Євгенія Пліхіна опублікувала допис у Facebook та Telegram, де написала:

«У СБУ померла якась, з огляду на все, не остання людина. Витягли всю структуру на двір і наказали зробити співчутливі вирази. Труну несуть під виючий драматизм, люди у військовій формі дують у труби, аж лускають. Гвоздики, уся атрибутика. Я, налякана, не розібралась, як обійти це горе, і у своїй яскраво червоній шапці й такій же куртці виперлась у серце цього замісу... Господи, думаю, я навіть не за дрес-кодом. Як незручно. Й у вухах ще цей веселий німецький хіп-хоп. Ну я й чудовисько»

Виявилось, що в дописі журналістки йшлося про прощання з полковником Центру Спеціальних Операцій «Альфа» Денисом Волочаєвим, який загинув під час виконання бойового завдання на війні на Донбасі 1 грудня. Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з відзначенням ордена «Золота Зірка» Денису Волочаєву та ще одному полковнику Дмитру Каплунову, разом з яким загинув Волочаєв.

Каплунов і Волочаєв загинули 1 грудня на лінії зіткнення на сході України. У штабі операції Об'єднаних сил повідомили, що диверсійно-розвідувальна група бойовиків здійснила спробу прориву в тил позицій ЗСУ. Під час бойового зіткнення внаслідок вибуху міни українські військові дістали поранення, несумісні з життям, і загинули на місці.

Фото:

СБУ

Згодом Пліхіна видалила свій допис і написала у Facebook інший, в якому вибачилася за свої слова. Зізнавшись, що не потрібно було чіпати делікатну тему, не розібравшись.

«У мене ніколи в житті не було гадки когось образити, принизити честь Героїв чи насміхатися над військовою трагедією. Я завжди пишу лише про своє життя та про свою дурість, не висміюючи чуже. Тим більше смерть. Я співчуваю та прошу вибачення»

Фото:

Скрін із Facebook

Станом на 5 грудня Євгенія Пліхіна видалила і пост, і сторінку у Facebook.

Звільнення

Однак, 5 грудня стало відомо, що Cosmopolitan Ukraine звільнило Євгенію Пліхіну з посади. Також у виданні перепросили за пост своєї колеги.

Що кажуть у соцмережах

Допис журналістки викликав критику на її адресу у соцмережах.

Втім, деякі висловлюють свою підтримку Євгенії.

Поділитись: