Станом на 23 жовтня 2020 року з Фонду боротьби проти коронавірусу витратили більш ніж половину коштів — 52%. Найбільше пішло на будівництво і ремонт доріг — 16,3 млрд гривень.

Про це повідомляє Міністерство фінансів. 

З «коронавірусного» фонду профінансували загалом 6 сфер: 

  • охорона здоров’я — 5,8 млрд гривень (передбачено 16,3 млрд гривень). Зазначається, що на ці кошти закупили зокрема апарати штучної вентиляції легень та засоби захисту для медпрацівників;
  • соціальний захист — 9,3 млрд гривень (передбачено 10,4 млрд гривень);
  • забезпечення правопорядку — 2,4 млрд гривень (передбачено 2,7 млрд гривень);
  • будівництво і ремонт доріг — 16,3 млрд гривень (передбачено 35 млрд гривень);
  • сфера культури і туризму — 6 млн гривень (передбачено 1 млрд гривень). 

Скандали

COVID-фонд час від часу потрапляє у скандали. Зокрема, на початку жовтня стало відомо, що із сотні апаратів штучної вентиляції легень, які планували закупити за гроші з фонду, не придбали жодного. Один тендер зірвався, а другий не відбувся.

Однак найбільший резонанс викликали неочікувані витрати на дороги. Парламент підтримав в цілому законопроєкт, за яким з Фонду боротьби з COVID-19 виділили 35 млрд грн для будівництва і реконструкції доріг державного та місцевого значення.

Що це за фонд?

Після запровадження в Україні карантину 13 березня Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету у зв’язку зі створенням в Україні Фонду боротьби з коронавірусом. Цей фонд був створений тимчасово (на період дії карантину) для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних з епідемією.

Для фонду виділили з бюджету 66 мільярдів гривень. До фонду долучили кошти ЄС, урядів інших держав та грантових організацій. 

Поділитись: