УКРАЇНА

З наступного року ліки в Україні закуповуватимуть через Prozorro

18 липня, 2018 17:59
УКРАЇНА/З наступного року ліки в Україні закуповуватимуть через Prozorro
Зберегти
Вигляд
Україна підписала меморандум про співпрацю з агенцією GMDN, відповідно до якого з 2019 року медзаклади України закуповуватимуть медичні вироби згідно з міжнародним класифікатором GMDN, який надалі інтегрують у систему Prozorro.

Україна підписала меморандум про співпрацю з агенцією GMDN, відповідно до якого з 2019 року медзаклади України закуповуватимуть медичні вироби згідно з міжнародним класифікатором GMDN, який надалі інтегрують у систему Prozorro.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

На думку представників Мінекономіки, дане рішення дозволить медичним закладам спростити процес закупівель та унеможливить корупцію.

«Сьогодні ми робимо ще один крок назустріч сучасній охороні здоров’я в Україні — крок до єдиного медичного простору з Європою та усім світом. Це великий прорив. Ми першими з усіх країн, що вийшли з-під окупації совєтів, впроваджуємо міжнародний класифікатор для медичних виробів», —  повідомила виконувачка обов’язки міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

За інформацією Мінекономрозвитку, досі медичні заклади могли маніпулювати технічними характеристиками та завищувати ціни закупівель ліків, проте із впровадженням єдиного класифікатора робити це буде неможливо.

«Сьогодні медичні заклади, користуючись відсутністю єдиної класифікації медвиробів, мають можливість при здійсненні закупівель уникати конкурентних процедур, розбиваючи предмет закупівлі на частини і закуповуючи їх за прямими договорами за завищеними цінами. Введення єдиної класифікації медичних виробів та інтеграції її в Prozorro дозволить чітко визначати, який саме медичний виріб закуповується і які характеристики він  повинен мати», — зазначив заступник МЕРТ Макс Нефьодов.

Класифікатор GMDN — це база даних, що містить інформацію про всі типи медичних виробів — всі вироби, що використовуються для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини у випадках хвороби або травми.

Класифікатор використовують у понад 70 країнах світу, зокрема у більшості країн Європи та у США. Нині у системі близько 7,5 тисяч виробників з усього світу та понад мільйон медичних виробів.

Нагадаємо, що напередодні у Мінекономрозвитку повідомляли, що планують інтегрувати систему електронних державних закупівель Prozorro з реєстрами Міністерства охорони здоров’я України до кінця червня 2018 року.

Раніше стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я України планує розширити програму «Доступні ліки» препаратами з державних закупівель у 2019 році. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завдяки програмі «Доступні ліки» все більше фармвиробників знижують ціни — заступник міністра охорони здоров'я

Також зазначалось, що у 2017 році кількість тендерів, проведених за допомогою системи Prozorro зросла вдвічі порівняно з 2016 роком, а їхня загальна вартість зросла з 273 млрд грн до 500 млрд грн.

Пов`язані новини