З Одеського порту вийшло вже друге судно після припинення «зернової угоди»
Із порту Одеси сьогодні, 26 серпня, вийшло вже друге судно після того, як росія зірвала «зернову угоду».
Про це свідчать дані ресурсу MarineTraffic.
Балкер PRIMUS під прапором Ліберії рухається в напрямку порту Варна у Болгарії. Очікується, що судно прибуде туди вже 27 серпня.
Як пише керівник проєкту «Інститут Чорноморських стратегічних досліджень» Андрій Клименко, це судно під прапором Греції прибуло до Одеси 20 лютого 2022 року, а вже під час перебування в українському порту змінило власника.
Тимчасові коридори до портів України
Україна запропонувала тимчасові маршрути у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (ІМО). Кубраков каже, що Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство та закликає росію припинити будь-які погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій.
Коридори почали діяти з 8 серпня 2023 року, згідно з навігаційним дорученням Військово-морських сил Збройних сил України №6.
16 серпня перше судно скористалося такою можливістю. Так, контейнеровоз JOSEPH SCHULTE вивіз понад 30 тисяч тонн вантажу, зокрема з продовольством.
До того останнє судно виходило в межах «зернової угоди» 16 липня з порту Одеса. Після зриву угоди росія вдалася до системних повітряних атак портової інфраструктури для зупинки українського агроекспорту.
Водночас спостерігаються інформаційні спекуляції та спроби провокацій у Чорному морі для впливу на рух суден до українських портів.
Зрив «зернової угоди»
17 липня росія офіційно виступила проти продовження «зернової угоди». Президент Володимир Зеленський повідомив, що власники кораблів готові продовжувати постачання без росії. Він надіслав листи турецькому лідерові Реджепу Тайїпу Ердогану та генсеку ООН з пропозицією продовжити роботу «зернової угоди» або її аналога в тристоронньому форматі.
Міноборони рф заявило, що у зв'язку з припиненням «зернової ініціативи» окупанти з 20 липня будуть розглядати всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, як «потенційних перевізників вантажів військового призначення». Українське Міноборони дало дзеркальну відповідь.
Після одноосібного виходу із «зернової угоди» росія регулярно атакує портову інфраструктуру України. За даними МЗС, за перші 9 днів після зриву зернової ініціативи росія своїми обстрілами знищила 180 тисяч тонн українського зерна.
- Поділитися: