Війна

З 30 квітня у Донецькій та Луганській областях запровадять «особливий порядок»

2 травня, 2018 13:10
Війна/З 30 квітня у Донецькій та Луганській областях запровадять «особливий порядок»
Зберегти
Вигляд
Командування Об'єднаного оперативного штабу з 30 квітня запровадить особливий порядок у Донецькій та Луганській областях.

Командування Об'єднаного оперативного штабу з 30 квітня запровадить особливий порядок у Донецькій та Луганській областях.

Він набуде чинності з початком операції Об'єднаних сил, якою тепер керують військові, а не представники Служби безпеки. 

Зона проведення операції Об'єднаних сил, на якій буде введено особливий порядок — це територія всієї Донеччини та Луганщини до адмінкордонів — з Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, а також Азовським морем.

Водночас згідно з документом, особливий порядок передбачає надання органам сектору безпеки та оборони, іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення від містечок Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, де починається зона бойових дій, де правила будуть ще більш жорсткими.

Тобто на всій території Донецької та Луганської областей вводять особливий порядок пропуску, розділений на три зони: зелена — де доступ необмежений, жовтий — перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та червоний — перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

В зоні ж проведення операції доступ можливий лише людям, які живуть в районі операції, мають родичів і документи, що це засвідчують, мають місця поховання рідних або нерохумість. Також можуть проїхати дипломати, або гуманітарні місії за наявності документів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:  хто такий Сергій Наєв

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасусаме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Пов`язані новини