Життя / Соціальний захист

З початку 2019 року держава підвищить пенсії для 2 млн пенсіонерів — уряд

Кабмін
Життя/Соціальний захист/З початку 2019 року держава підвищить пенсії для 2 млн пенсіонерів — уряд
Зберегти
Вигляд
Починаючи з 1 січня 2019 року в Україні підвищать пенсії для тих осіб, які досягли 65-річного віку та мають великий трудовий стаж.

«Також із 1 січня стартує нова пенсійна програма перерахунку пенсій, яка стосуватиметься осіб, яким виповнилося 65 років і вони мають трудовий стаж 35 років — для чоловіків, 30 років — для жінок. Це приблизно 2 мільйони пенсіонерів», — повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Крім цього, урядовець додав, що з 1 березня 2019 року пенсії зростуть для близько 11 мільйонів пенсіонерів. Загалом на близько 15-40%.

«Найбільший перерахунок пенсій, який стосуватиметься близько 11 мільйонів громадян, буде зроблений з 1 березня наступного року. Це буде осучаснення пенсій за новими розмірами заробітних плат», — додав Розенко.

Раніше депутати Ради проголосували закон, яким збільшуються видатки на пенсії у 2018 році коштом скорочення деяких соціальних програм.

Зокрема, причиною такого рішення стало те, що власних надходжень Пенсійного фонду разом з бюджетними дотаціями наразі не вистачає для того, аби повністю та своєчасно виплачувати пенсії. Недостачу компенсують коштом бюджетних позик, виплату за якими перенесли на наступний рік.

Водночас зазначимо, що самі бюджетні позики не були передбачені законом про бюджет на 2018 рік. Найімовірніше, вони фінансуються коштом скорочення державних видатків за іншими напрямками або перевиконання державних надходжень від податків та мит.

Більше про:
# пенсії
# Кабмін
Пов`язані новини