Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до бюджету на 2018 рік, якими збільшуються видатки на виплату пенсій у 2018 році за рахунок зменшення видатків на виплату деяких соціальних програм та дотацій аграріям.

Відповідна інформація міститься на сайті Верховної Ради.

Закон скорочує видатки на соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям на 7,2 мільярда гривень, видатки на програми реформи державної служби на 1,2 мільярда гривень, програми з підтримки тваринництва — на 979 мільйонів гривень та фінансову допомогу фермерських господарств на 850 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Пенсійному фонду не вистачило 10,7 млрд грн

Всі ці кошти направлять на виплату пенсій у грудні 2018 року.

Зазначимо, що даний законопроект уряд зареєстрував у Раді лише 5 грудня, тобто за день до голосування.

Раніше у Міністерстві фінансів попереджували, що наприкінці 2018 року в Україні можуть скоротити державні видатки на низку програм для того, аби вчасно виплатити пенсії. Така ситуація склалась через дефіцит Пенсійного фонду, який держава покриває позиками з єдиного казначейського рахунку.

У листопаді 2018 року уряд ухвалив постанову, яка дозволила Пенсійному фонду не повертати позики з Єдиного казначейського рахунку до кінця 2018 року.

«За 10 місяців 2018 року Пенсійний фонд отримав з Єдиного казначейського рахунку 70,2 млрд грн, з яких станом на 1 листопада погашено було 56,8 млрд грн, тобто близько 80%. Залишок непогашеної позички становить 13,4 млрд грн», — повідомляли у Мінфіні.

Зазначається, що рішення надати дозвіл Пенсійному фонду не повертати борги ухвалили через необхідність уникнення виникнення заборгованості з виплати пенсій.

Зокрема, причиною такого рішення стало те, що власних надходжень Пенсійного фонду разом з бюджетними дотаціями наразі не вистачає для того, аби повністю та своєчасно виплачувати пенсії. Недостачу компенсують коштом бюджетних позик, виплату за якими перенесли на наступний рік.

Водночас зазначимо, що самі бюджетні позики не були передбачені законом про бюджет на 2018 рік. Найімовірніше, вони фінансуються коштом скорочення державних видатків за іншими напрямками або перевиконання державних надходжень від податків та мит.

Нагадаємо, що наприкінці липня у Пенсійного фонду України виникли труднощі з виплатою повного обсягу пенсій. Зокрема, затримку з виплатами там пояснили недостатнім залишком коштів на рахунку Пенсійного фонду через недоотримання ЄСВ від українських підприємців.

Пізніше казначейство відзвітувало, що повністю сплатило пенсії за липень 2018 року. На ці цілі казначейство надало Пенсійному фонду позику. Вірогідно, це сприяло зменшенню залишків коштів на головному бюджетному рахунку держави. Так, 1 серпня залишок на єдиному казначейському рахунку досяг мінімуму з 2014 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести службове розслідування щодо керівництва Пенсійного фонду за фактом затримок.

Поділитись: