Керівництво Національної поліції звільнило з роботи начальника управління стратегічних розслідувань Івано-Франківської області Михайла Банка, який просив у голови єврейської громади Коломиї надати перелік її членів з телефонами та адресами.

Про це йдеться у відповіді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на депутатський запит Ігора Фріса, яку опублікував народний депутат Олександр Дубінський.

Зазначимо, 10 травня очільник організації «Український єврейський комітет» Едуард Долінський опублікував лист від начальника управління стратегічними розслідуваннями Нацполіції Івано-Франківської області. Він адресувався голові єврейської громади у Коломиї Яківу Заліщикеру. В документі правоохоронці просили надати їм особисту інформацію про членів громади для «боротьби з транснаціональними та етнічними організованими групами та злочинними організаціями».

Поліцейські також просили надіслати список євреїв, які вчаться у вищих навчальних закладах області.

Після розголосу у ЗМІ голова Нацполіції Ігор Клименко особисто вибачився перед очільником єврейської громади і призначив службове розслідування.

Згодом посольство Ізраїлю в Україні оприлюднило заяву, у якій «висловлює задоволення щодо шляхів розв’язання політичним керівництвом України останнього випадку антисемітизму».

Поділитись: