Служба безпеки України заблокувала канал контрабанди обробленого бурштину до Азії. Спецпризначенці вилучили майже тонну дорогоцінного каміння — вартістю 4 мільйони гривень.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Незаконний бурштиновий бізнес організували українці разом з чоловіком із Закавказьких країн. Вони скуповували незаконно видобутий бурштин на Рівненщині й оброблювали його в одному з приватних підприємств області. Вивозили каміння до країн Азії через аеропорти «Бориспіль» та «Львів».

Всього під час обшуків співробітники СБУ знайшли 833 кг бурштину: 169 кг готових виробів, 401 кг обробленого каміння та ще 263 кг необроблених мінералів. Загальна вартість контрабанди склала майже 4 мільйони гривень. 

СБУ також вилучили у зловмисників обладнання для обробки каміння, документи та техніки, що стануть доказами у справі.

Наразі правоохоронці працюють над арештом вилученого майна та оголошенням підозр причетним до злочину. Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 240-1 ККУ (Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину). 

А що взагалі з видобутком бурштину в Україні?

З 2010-х років на Поліссі незаконний видобуток бурштину став масовим явищем. Правоохоронці неодноразово виявляли факти незаконного видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях. Вартість нелегально видобутого бурштину оцінюють у сотні мільйонів доларів.

28 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання видобутку бурштину». Він передбачає надання дозволів на видобуток бурштину на певних земельних ділянках.

Вже у липні цього року на Рівненщині продали перші дозволи на легальний видобуток мінералів. Поки що видобувати бурштин легально можна лише на двох ділянках.

Поділитись: