Світ

З російського Ростова таємно перевозили найманців до Сирії — Reuters

6 квітня, 2018 18:38
Світ/З російського Ростова таємно перевозили найманців до Сирії — Reuters
Зберегти
Вигляд
З аеропорту російського Ростова таємно відправили до Сирії групу зі 130 чоловік, які могли бути найманцями для підтримки режиму Асада.

З аеропорту російського Ростова таємно відправили до Сирії групу зі 130 чоловік, які могли бути найманцями для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада.

Про це повідомляє Reuters.

На запитання про мету відправки один з чоловіків сказав: «Ми підписали папери — нам не дозволяється нічого розголошувати. Будь-коли може прийти старший, і ми потрапимо у халепу», після чого додав: «І ви теж».

За твердження Reuters, незадокументовані рейси з російського Ростова керуються Cham Wings, сирійською авіалінією, що постраждала від американських санкцій у 2016 році. Cham Wings потрапила під санкції за те, що, ймовірно, перевозила бойовиків режиму Асада до Сирії та допомагала сирійській військовій розвідці транспортувати зброю та обладнання.

Зазчивай, такі рейси виконують вночі, про них не повідомляється у будь-яких аеропортах чи авіакомпаніях. Літають вони до Дамаска та Латакію, де розташована російська військова база.

За даними агентства, саме таким чином відбувається ротація російських найманців з приватних військових компаній до Сирії. 

Повідомляється, що для підтримки своєї військової кампанії проти повстанців, Асад та його союзники в Росії та Ірані, а також бойовики «Хезболла» потребують цивільних літаків, щоб організовувати постачання, в тому числі людей.

США намагається заблокувати доступ до літаків шляхом експортних обмежень на Сирію та Іран, вносячи в «чорні списки» авіакомпанії у цих країнах. Уряд США також вніс в «чорний список» кілька компаній за межами Сирії, звинувачуючи їх в тому, що вони виконують роль посередників.

Серед таких компанії, до «чорного списку» було внесено компанію Khors and Dart, яка в останні роки зареєструвала в Україні два десятки літаків. Після цього літаки продавали або здавали в оренду, і в результаті їх експлуатували авіакомпанії Іран та Сирія відповідно до даних про відстеження польотів.

Зазначається, що за останні сім років Khors and Dart змогли придбати або орендувати 84 вживаних літаків Airbus та «Боїнг» і таким чином оминули санкції. З цих 84 літаків, як мінімум, 40 використовувалися в Ірані, Сирії та Іраку, за даними трьох веб-сайтів із відстеженням польотів. 

Відповідаючи на запитання про польоти та діяльність російських приватних військових компаній у Сирії, прес-секретар президента Росії направив Reuters в Міністерство оборони, яке не відповіло на питання. Сирійський уряд також не прокоментував ситуацію.

Нагадаємо, у вересні 2017 року в Сирії загинули щонайменше 54 військових приватних військових компаній Росії.

7 лютого міжнародна коаліція на чолі із США атакувала з повітря угрупування сирійських військ, що підтримують президента Башара Асада, внаслідок чого загинули сотні військових. 

Спершу телеканал CBS повідомив, що у зоні авіаудару, окрім інших військових, могли перебувати російські найманці «Вагнера».

Кількість вбитих російських найманців невідома. За різними даними, вона коливається від кількох військових до «близько 600 людей». Зокрема, російське видання «Новая газета» повідомила про 13 загиблих росіян внаслідок авіаудару США.

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT)  назвала імена декількох російських бійців «ПВК Вагнера», які були вбиті у Сирії 7 лютого внаслідок удару сил міжнародної коаліції на чолі з США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» створили, щоб не визнавати втрати російської армії у війні в Сирії — дослідники воєнних конфліктів

 

Пов`язані новини