З України як фурнітуру намагалися вивезти старовинну ікону

Ікона «Богоматір Тихвинська»
Ікона «Богоматір Тихвинська»Київська митниця / Facebook

З України до США намагалися вивезти старовинну ікону «Богоматір Тихвинська», проте цього не дали зробити українські митники.

Про це повідомила Київська митниця.

Ідеться про ікону борисівського іконописного промислу. Її намагалися вивезти з України під виглядом фурнітури через міжнародне поштове відправлення. Відправник з міста Покров Дніпропетровської області задекларував, що ця «фурнітура» коштує 1400 гривень.

Проте ікону вилучили, оскільки предмети національного, історичного або культурного надбання українського народу заборонено пересилати за кордон поштою.

Ікона «Богоматір Тихвинська» датується кінцем ХІХ — початку ХХ століття. Експерти з Національного художнього музею України визначили, що ця робота має культурну та історичну цінність.

Ікону виготовили майстри великого борисівського іконописного промислу Слобожанщини. Нині його вважають історико-культурним явищем. Таке зображення Богородиці було своєрідною візитівкою української Борисівки, яка зараз перебуває на території Брянської області росії.

Як розповідає Музей Івана Гончара, борисівський іконописний промисел був унікальним явищем. Він міг створювати по понад 300 тисяч ікон на рік. Також цей промисел мав оригінальну техніку іконопису й декору.